Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zajímá tě to?

Pořídili jsme si nový QSL lístek! :)
Přišel takhle někdy v září OK2PDN do mailu a přeptal se pomocí něj cvičně Jzba, jestli náhodou nehodláme tisknout QSL lístky, protože když jsou QSL lístky vytisknuté, dají se vyplnit a poslat protistanicím a zasílání QSL lístků jest činnost záslužná.
O týden dříve na jiném místě se OK2KUB účastnil po Y-leté (kde Y € R; Y není menší než 5) odmlce opět zářijového VHF contestu, a protože kromě zaznamenání rekordu v rychlosti větru na kótě Helišova skála jsme zaznamenali i některá pro nás docela pýchučinící spojení (Švýcarsko, Itálie a tak), řekli jsme si, že by bylo pěkné oprášit QSL lístky, případně je dotisknout, a odeslat protista...
Zveřejnil: 17. 11. 2015   Jiří Indra » Celý článek
 
Zajímá tě to? Leták OK2KUB
Stručné info o tom, co obnáší naše výjezdy, vysílací zájezdy a další akce. Všechny důležité kontaktní údaje. Moderní a dynamický design:), to vše najdete na našem letáku.
Budeme rádi, když dáte vědět svým známým, které by naše akce mohly zajímat. Zájemce s potěšením uvítáme mezi sebou.
 
...
Zveřejnil: 05. 05. 2011   Jiří Indra » Celý článek
 
Radioklub OK2KUB ve vysílání Dobrého rána z Brna
Ve čtvrtek 10.6.2010 bude hostem Dobrého rána na ČT1 náš radioklub OK2KUB. Povídat by se mělo o radioamatérech, jejich koníčku, radioamatérských organizacích,... Dobré ráno se vysílá na ČT1 mezi 5:59 a 8:30. Více na webu ČT. Doplněno 12.6.2010: Tak jsme tam skutečně byli. Jak to dopadlo se můžete podívat zde. ...
Zveřejnil: 08. 06. 2010   Čestmír Mílek » Celý článek
 
Elektronické QSL
Na adrese http://www.eqsl.cc jsou dostupné elektronické QSL lístky z poslední doby i lístky podstatně stašího data. Login a heslo sdělí na požádání předseda JzB (viz Kontakt).
Co je to QSL lístek? Podívej se na naši výstavku....
Zveřejnil: 22. 04. 2010   Krteček » Celý článek
 
Menší bilance za r. 2009 - pro připomenutí...
Provozní aktivy 2009
 
 
Leden - Veselský chlum- CME JzB TSFÚnor - Kraví hora u Střítěže - CME TSFBřezen - Hlína- VBK CME TSF - rozhledna Vladimíra Mišíka :) Duben - Babylon Kozárov - CME JzB TSFKvěten - Heřmanov - CME JzB TSFČerven - Lucký vrch - JzB TSFČervenec - Záraz - CME MEDZáří - Babylon Ujčov - CME JzB TSF MEDŘíjen - Skřítek Jeseníky - CME JzBListopad - Horní les - CME TSF CTS M. PetlanProsinec - Hell. skála - CME JzB TSF MED VBK
Dále pak:
Červenec - Polní den - účastníků spousta, vysílali především DAS, MED, CMEZáří - VHF Contest - CME MEDProsinec - Vánoční závod + CME MED TSF
 ...
Zveřejnil: 21. 12. 2009   Krteček » Celý článek
 
Krapet opožděně, ale přece...
V říjnu 2008 (ehm...) jsme byli vysílat na kopci Brdo (587mnm; nejvyšší vrchol Chřibů) a cestou po hřebeni jsme udiveně míjeli monumentální torzo mostu (no, spíš jsem kolem proběhli se stožárem na hrbu a jazykem na vestě). Jedná se o těleso nedokončené dálnice označované Západ–východ z r. cca 1940.
Co je (podle mě) zajímavé (až nepochopitelné), dálnice měla vést po hřebeni Chřibů. Více: http://www.cestovatel.cz/clanky/dalnice-na-vrcholech-chribu/...
Zveřejnil: 04. 05. 2009   Krteček » Celý článek
 
Nový převaděč v pásmu 70cm
Vypadá to na nějaké centralizované myšlení v radioklubu OK2KUB.
Včera ve svém článku na těchto stránkách Tomáš OK2TSF vzpomněl, aniž by věděl co se chystá, rok fungování převaděče OK0BHD a od dnešního dne má toto zařízení svého bratříčka - OK0BHJ.
Jedná se o další převaděč typu HIP2000 pracující na kótě Přední skála (712m, JN89DN, nad obcí Karasín u Bystřice nad Pernštejnem). Zařízení pracuje na kmitočtu 439,100 MHz (-7,6 MHz, DualSQ 88,5Hz) s výkonem 10 W do kolineární antény 8 x 1/2 lambda (cca 9dBd).
Převaděč OK0BHJ je propojen "radiolinkem" s OK0BHD, podobně jako je tomu u OK0BCA - BN - BMD. Díky tomuto lze ...
Zveřejnil: 25. 04. 2009   Čestmír Mílek » Celý článek
 
Nekonečná technická pomoc pro OK0BHD
Pod označením "Nekonečná technická pomoc" se ukrývá jeden ze členů OK2KUB, a to OK2CME - to je již známý fakt a jsme za to rádi.
Co se týče značky OK0BHD, ta označuje převaděč pracující v pásmu 70 cm, na jehož vývoji a provozu se právě OK2CME podílí měrou větší než malou, a sice už po dobu jednoho roku.
Převaděč OK0BHD je umístěn poblíž rozhledny na kótě Podvrší (590mnm; JN89IJ) nedaleko Blanska. Podrobnější informace naleznete zde: http://www.ok0bhd.ic.cz/
 Závěrem je třeba podotknout, že (jak zdůrazňuje sám OK2CME) "i nekonečno je někdy málo."...
Zveřejnil: 24. 04. 2009   Krteček » Celý článek
 
Simulace pokrytí signálem - OK2KUB
 
Zdravíčko, zde možno shléhnout simulovaný dosah z několika málo kopců a výsledky zlepšovatelských snah. Závěr je jíž dávno znám: nejlepší zesilovač je anténa. (Česťa)
 
Babylon - Kaly
Horní Les


Ostopovice - Urbanův kopec - 2xDL6WU
Ostopovice - Urbanův kopec - 100W


Ostopovice - Urbanův kopec
  Kliknutím na obrázky je zvětšíte....
Zveřejnil: 01. 02. 2007   Jiří Indra » Celý článek
 

Seznam a něco málo informací o j...

Seznam a něco málo informací o jednotlivých kótách, ze kterých se už Radioklub mládeže OK2KUB účastnil závodů.

Stálé QTH:  
Archlebov u Ždánic: 300mnmJN89LBVelikonoční závod 2000
Babí lom:Lelekovice u Brna562mnmJN89GGhttp://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/babi-lom-u-lelekovic/ 
Babylon I:Kozárov u Bedřichova 656mnmJN89FKhttp://rozhledny.wz.cz/kozarov.htmPA listopad 2005
Babylon II:Kaly u Tišnova 505mnmJN89EJrozhlednaPA říjen 2005
Bulhary:180mnmJN88JUVánoční závod 2005
Hády:Brno - Líšeň 424mnmJN89HF
Helišova skála:Šošůvka u Sloupu 613mnmJN89JJPravidelně PD, VHF ...
Zveřejnil: 21. 03. 2006   Krteček » Celý článek
 
Radioamatérský sport
Co je vlastně cílem radioamatérských závodů? Navázat v čase stanoveném pořadatelem spojení s co nejvíce jinými stanicemi v co největším počtu zemí. Je bodován každý kilometr vzdálenosti, kterou překoná signál radiostanice soutěžícího. O navázaných spojeních se vyměňují potvrzení, tzv. QSL lístky. Prakticky každý víkend probíhá nějaký závod. U některých závodů je výhodné vypravit se s radiostanicí na vyvýšené místo, nejlépe do hor. Práce v improvizovaných podmínkách se lépe daří ve skupině jiných podobných nadšenců a leckdy přijde vhod i pomoc dalších spřízněných duší, takže takový závod přinese nejen radioamatérské zážitky.
Když radio...
Zveřejnil: 14. 10. 2005   Krteček » Celý článek