Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Letní QRP závod 2018
Milé radioamatérky a milí radioamatéři, též fanoušci klubu OK2KUB,

v neděli 5.8.2018 za hojné účasti mojí maličkosti (OK2PTA), Čestmíra (OK2CME) a Mamutíka (OK2ZAA - světový básník známý zejména na maloměřicku - https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/lide-a-pribehy/literat-na-trati-bere-poezii-jako-katalyzator/-6115/23,0,,/) proběhlo na kótě vedle Kozárova zapojení radioklubu OK2KUB do série QRP závodů. Již podruhé (poprvé loni) jsme se zúčastnili letního QRP závodu vyhlašovaného ČAV (Českomoravskými Amatéry Vysílači) - http://www.c-a-v.com/news.php?extend.1212.

Zde je interaktivní mapa ročníku 2018 - http://www.opencontest.org/edi/map/201806082157509383711ZECD1, kde můžete klikat na červené šipky, kdy se vám ukáže protistanice.

Výsledek je o trošku lepší než loni - asi o 700 bodů při stejném počtu spojení - 72, které se podařilo v poslední minutě závodu vyrovnat. V podstatě co jsme slyšeli, to jsme udělali - navzdory první půlce závodu, kdy jsem nechal nastavit výkon na 5W domnívaje se, že je to v podmínkách. Jenže tam bylo 10W. No nic, 3dB je jedna čárka na S metru. Zvýšil se počet účastníků závodu ze dvou na tři, tedy o celých 50%. Došlo i na vaření kafe z plechovce od piva, neboť Mamutík si zapomněl ešus či jinou vhodnou nádobu - viz obrazová dokumentace.
Nejdříve byla natažená sluneční plachta mezi jednou kotvou a umělým stožárem, to potom vzal vítr, takže se chvíli vysílalo na přímém slunci, ale radar oznamující příchod srážek způsobil vzrůst kreativity nad hranici realizace a došlo v přesunu závodního vozidla jakožto hradby proti větru a napnutí plachty z hagusů a podepření malířskými teleskopickými tyčemi. V této konfiguraci proběhl zbytek závodu a nutno uznat, že je to konfigurace funkční. Podrobnou prohlídkou místa akce těsně před odjezdem došlo i k nalezení dvoustovky hřebíku, který poryv větru do plachty v první konfiguraci vymrštil neznámo kam. Premiéru měla i repasovaná palice ze zastavárny opravená panem Jiřím Pavelkou do použitelné podoby, neboť při pokusu opravy došlo ke zlomení původního topůrka. Palice 2kg celkem solidně zabouchá kovový vojenský kolík do vyprahlé země. Nicméně už teď lituji toho, kdo ji bude vláčet na zimní QRP závod na kótu.

Debrífink proběhl na sousední kótě v osvěžovně pod rozhlednou Kozárov - k jídlu se podávala tortila a krkovice, pila se malinovka a točené nealko.

Deník jsem dnes (6.8.2018 večer) ve formátu EDI zaslal na vyhodnocení Mirkovi, OK1DOM

Vysílání zdar

73! Ondra
OK2PTA
Zveřejnil: 06. 08. 2018   Ondřej Pavelka « Zpět