Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Vysílací zájezd - Svatá hora - Heřmanov - květen 09

Tento provozní aktiv byl aspoň pro mě pokračováním výborně začatého víkendu a tudíž to, že celý zájezd se velice vydaří, bylo zřejmo už ve chvíli, kdy jsem zjistil, že se mi podařilo včas vstát.

2TSF již před delší dobou vybral opět pro nás méně obvyklý kopec – Svatou horu u Heřmanova. Tyhle výjezdy pokaždé jinam mě hodně baví.

Protože šlo o první vysílání v nové epoše, bylo zcela nutné tomu přizpůsobit výpravu. Česťa tedy vyparkoval z dědečkovy garáže fungl novou Felicii z roku 1998, naleštěnou i v místeh, kam se dostaneprach ihned po vyrobení a už se odtam nikdy nedá dostat. Z Brna nás vyprovodilo slunko a na cílovém kopci nás opět uvítalo. V mezičase jsme se ocitli v mračnech páry, která obzvlášť v některých nížinných místech vypadala jako hromada pěny.

Na kopci je nádherně, všechno kvete a po úbočí chodí celý den nějací dva lidé, sem & tam.

Další velkou novinkou je opětovné zařazení výpočetní techniky do naší výbavy. Posledně jsme notebook používali myslím cca před čtvrt rokem, kdy se zřejmě již definitvně rozpadl, přestože naň bylo k dispozici mnoho náhradních dílů, pečovala o něj samotná NTP (nekonečná technická pomoc) a stál 250 000 Kč a to není ještě ani 15 let. Zejména zpočátku dnešního výjezdu se ovšem zdálo, že příliš mnoho techniky škodí. Nakonec osazenstvo osvítila štěstěna a múza a tak se podařilo zařízení nastavit tak, aby psalo i číslice.

Fachman šíří inovace dále a mimo jiné navrhuje přestat vozit cca 7kg zbytečných věcí (o některých jsem ani nevěděl, že je s sebou máme – třeba pájka), opravit některé jiné věci (již jsem zahájil GO sekery) a začít vysílat.

Jde to skvěle, tentokrát v oboru mezinárodní komunikace září především Česťa a za morální podpory v půlce přijdeší návštěvy (pan Horna s partnerkou) tak dosahujeme opět lepšího výsledku než minule. Djó!

Prej: 69 spojení, 3706 bodů, 17 násobitchů.

Spojení máme i s Karlem, který na žádost sdělení nějaké perličky ze závodu je poměrně stručný a svůj nej zážitek popisuje jako: „Jo.“

Nyní můžeme přejít k neoficiální části, a to zhodnocení výsledků u Oratorů v Lažánkách. Cestou se ještě stavujeme v Braníškově – u této obce se odehrálo PA v únoru 2007 (fotky), a to sice na útulném místě na křižovatce polních cest v lesíku, kde bohužel trochu foukalo. Dnešní destinace tedy byla skutčně lehce lepší:)

K Oratorům nás přijíždí podapořit také Facmanova Alena a já si chci dát něco lehkého k jídlu. „Utopence už mám jen jednoho malýho, toho vám dám zadarmo, ale to není žádná porce.“ „Tak třeba………co chleba se sádlem a s cibulou?“ „Tak TOHLE jště nikdo nechtěl.“ Ale dostal jsem ho a byl výborný, hlavně to sádlo.

Pačka v tomhle stylu jsou super, těším se na příště a těch 3800 bodů minimálně!


Přílohy k článku

 Mapa spojení PA • gif [55 kB]

 Grafy - statistika spojení PA • gif [37 kB]

Zveřejnil: 18. 05. 2009   Jiří Indra « Zpět