Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Vysílací zájezdy - počátek r. 2009

Rád bych zde vyjádřil své nadšení z dubnového provozního aktivu. Ne že by snad ty minulé byly o něco horší, ale přeci jen na Veselském chlumu v lednu byl trochu mráz a nulový výhled, na Kraví hoře u Olší v únoru jsme byli jen dva s OK2CME a březnové PA na Hlíně bylo poznamenáno ukrutným dlouhotrvajícím deštěm.

Tentokrát bylo už od časného rána naprosto jasné, že bude krásně, a i obec Kozárov byla dosažena bez potíží. Potěšil i začátek závodu v 10:00. Pohrdli jsme komfortem turistického domečku a vydali se na travnatý vrcholek opodál. Není bez zajímavosti, že naposledy jsme zde - čili na Bybylonu, 659mnm - byli vysílat v říjnu r. 2005. Stavba vysílacího kompletu se zdařila a potíže přišly až při prvním spojení, kdy vysílač vykazoval nečinnost. Po odborném zásahu OK2CME (2x Teslův úder) se vše napravilo a dále se nám už jenom dařilo, jistě i díky mohutné podpoře Ivany a Petra z Výškovnice.

Obzvláště závěr v rukou Jiřího byl prostě strhující a nebyla si před ním jistá snad žádná stanice na jih od ČR, což se odrazilo i na bodech – více jsme jich získali naposledy před rokem z Horního lesa.
Hostinec U Zvěřinů v Žernovníku už jenom potvrdil, že tentokrát se to povedlo na 101%.

Fotoukázka: http://www.vyskovnice.cz/fotohra/Album/Album.phpPřílohy k článku

 Přehled výsledků od r. 2005 • xls [178 kB]

Zveřejnil: 20. 04. 2009   Krteček « Zpět