Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 PAčko nad Útěchovem
Při nějaké blíže neurčené příležitosti (asi při předchozím PAčku) se Fácha zmínil, že kopec mezi Útěchovem a Vranovem co je na něm vodárna má 525m nadmořské výšky a že by se tedy hodilo ho vyzkoušet na vysílání. Protože je tento kopec pro nás srovnatelně daleko jako Urbanův, mohl by se stát naším novým útočištěm pro období kdy není čas jezdit někam dál. Takhle vlastně bylo rozhodnuto o tom, kam se v lednu pojede.

V dnešní době najít v okolí Brna holý kopec na němž už nestojí nějaké satelitní městečko není zrovna jednoduchá věc. Kopec na Útěchovem zatím stavební šílenství nepostihlo snad jen díky zalesnění a přítomnosti vodárny. Vysílání z lesa není ideální, ale zase taková hustota stromů tam není a i kdyby, tak pro naše pobavení nám to tam stačí :).

Díky dostupnosti kopce byla zvolena doprava pomocí IDS (kupodivu se Útěchov nenachází v zóně 1459, ale 101 takže  se tam dá dopravit s běžnou šalinkartou nebo přiměřeně předraženou jízdenkou). Vysílací krámy jsme pobrali v neděli ráno u Fachmanů, zde překvapil Jiří, kterýžto se dostavil navzdory svému nepřihlášení na akci. Rovněž se dostavil Vojtěch, což bylo dopředu známo a taktéž Fácha, což bylo záhodno vzhledem k umstění všech krámů u nich v garáži. A ještě jsem zapomněl na sebe. Tato sestava se následně odebrala na zastávku čekat na autobus č. 57. Doprava do Útěchova proběhla dle plánu, tedy alespoň našeho, KORDIS pravděpodobně výměnu reklam ve visačkách za jízdy neplánoval.

Následná pěší chůze asi 1,5km lesem a blatem byla průběžně hodnocena nepublikovatelnými výrazy, ale vrchol byl nalezen a dosažen bez obtíží. Ještě cestou začalo trochu pršet, takže na kopci jsme hned začali vymyšlet zastřešení vysílacího pracoviště. Než jsme to domysleli, pršet přestalo. Pracoviště jsme úspěšně postavili tak, že se anténa ani nezamotala do okolních stromů. Jenom vyvstal problém se stabilitou antény kotvené pomocí 3 lan z nichž 2 jsou spolu s patou v přímce :).

V průběhu závodu se zdálo že to odsud docela chodí, zaslechli jsme i jednu dosti silnou italskou stanici, spojení s ní se nám však nepodařilo. Velice slušně to chodilo taky do Chorvatska, Slovinsko mlčelo. Trochu netradičně se zadařilo taky jedno spojení s polskou stanicí.

Cellkový výsledek je 55 spojení, 2324 bodů (14 násobičů).
Nejdelší spojení: 416km (9A5Y, JN85PO).
DXCC: 38x OK,   11x OM,   5x 9A,   1x SP.

-Česťa, OK2CME-

Přílohy k článku

 mapka spojení • gif [31 kB]

 diagram všeho možného • gif [19 kB]

 srovnání s ostatními závody • xls [116 kB]

Zveřejnil: 29. 01. 2008   Čestmír Mílek « Zpět