Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Vysílací zájezd - Provozní aktiv - září
Jako destinaci pro první provozní aktiv v novém školním roce jsme vybrali "náš" nejlepší kopec (rozumějte co nejvyšší a při tom v rozumné vzdálenosti od Brna) Horní les 774m n. m. u Nyklovic (JN89EO). Několik týdnů dopředu to vypadalo, že po dvou letech zase pojedeme vysílat dvěma vozy, ale nakonec se situace změnila a byli jsme rádi, že se naplnil aspoň ten jeden.

Ve složení Tom(OK2TSF) + Alena, Vojta a já - Česťa(OK2CME) jsme něco po čtvrt na devět ráno dorazili do areálu JZD v Nyklovicích, kudy ještě na jaře vedla tur. značka k rozhledně. V neděli tudy už značka ale nevedla a tak nás osoba v holinkách vynořivší se z kravína upozornila, že uvidí-li nás soused budeme mít potíže. Na  vrchol jsme tedy šli cestou delší než bývalo obvyklé zato bezpečnější - nehrozilo že nás tam ten šílenec zastřelí. Přímo u cesty rostla spousta hub, některé exempláře jsou ve fotogalerii. Pod rozhlednou bylo slyšet že nahoře na ochozu se usídlil nějaký náš kolega - později se ukázalo že je to Pavel OK2PPK s jeho FT817 a 1x 5el DK7ZB 2m a k tomu to samé na 70cm.

Veškeré zdroje problémů při stavbě antény jsme již dříve odsranili, takže i tentokrát se vše zdařilo na první pokus. Jediným menším problémem byl notebook, který po dvou letech intenzivního ježdění v zimě, v létě, na slunci i ve sněhu zobrazoval jen šedou plochu na displeji, ale stačila jedna dobře mířená a byl i elektronický deník připraven.

Samotný závod probíhal, jak je na Horním lese zvykem, v poměrně svižném tempu, spojení přibývaly jedno za druhým. V půlce závodu se za námi přijel až no kótu podívat Radek (OK2MFR), který se o naší přítomnosti na Horním lese dozvěděl až z CB pásma těsně před závodem. Než jsme si spolu popovídali byl už skoro konec závodu a u stanice byli pořád Vojta a Tomáš, takže ihned po Radkově odjezdu na Křetínku jsem vystřídal Vojtu u TRXu. Od té doby už přibylo jen pár spojení, ale zato taky pár násobičů, jak je pořád Tomáš po mě chtěl :).

Celkově byl tento provozní aktiv pro nás opět bodově i počtem spojení nadprůměrný, Horní les je prostě Horní les. Udělali jsme 74 spojení za 230b x 17 násobičů, dohromady tedy 3910 bodů. Nejdelší spojení se uskutečnilo na vzdálenost 463km s Chorvatskou stanicí 9A3B. K obávanému rušení ze strany na rozhledně sídlícího OK2PPK nedošlo vzhledem k jeho QRP 5W provozu, a zdá se že ani on nebyl rušen našimi 25W (alespoň jsme od něj žádnou stížnost neslyšeli).

Statistika:58 x OK,    10 x OM,     5 x 9A,     1 x S5


-Česťa OK2CME-

Přílohy k článku

 537c6f1b39.xls • xls [104 kB]

Zveřejnil: 17. 09. 2007   Čestmír Mílek « Zpět