Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Víkendový vysílací zájezd - VHF Contest Helišova skála 2007
Když jsme v červnu plánovali Polní den, rozhodli jsme se, že pro malý zájem nepojedeme a budeme šetřit síly záříjový na VHF Contest. Před samotným VHF Contestem byl však zájem v našich řadách velmi podobný, ale my jsme se rozhodli jet za každou cenu. Tak jsme v sobotu 1. září vyrazili v sestavě Mamutík (OK2ZAA), Krokodýl (OK2CTS), já - Česťa (OK2CME), Kuba (který se osvědčil na PA v dubnu) a dalším pomocníkem byl Lukáš (Mamutíkův nejmladší syn).

Závod jsme zahájili ve složení Krokodýl (TX) + Česťa (PC deník). Na čtyřiadvacetihodinový závod nás nebylo zrovna moc, proto jsme ze začátku šetřili síly na noc a tak nebyly vyjímkou hodinové pauzy na kafíčko, něco k snědku a popovídání s Danou, Bělčou a Katkou, které nás přijely v sobotu odpoledne navštívit a přivezly nám Martina.
 
Zpočátku jsme projížděli pásmo a lovili české a slovenské stanice. Občas se nešel nějaký Polák, Rakušák či Slovinec. Do večera jsme zaučili v práci s notebookem Lukáše. Po 17. hodině UTC se objevil pro nás dosud nikdy nedosažený prefix YT (Jugoslávie) a začaly se objevovat maďarské a taky německé stanice. 

Do dvou hodin ráno (SELČ) bylo na pásmu pro nás ještě pořád dostatek stanic, se kterými jsme spojení neměli. Ve dvě přišlo střídání a vysílací altán obsadil Mamutík s Kubou, kteří se měli stát jeho obyvateli do ranních 6 hodin. Co se u TRX dělo od této chvíle mužu jen odhadovat dle deníku. Hustota nových stanic viditelně poklesla, o to více ale vzrostla průměrná délka spojení.

Mezi šestou a sedmou hodinou se OK2KUB opět na hodinku odmlčela, to když pracoviště opustili staří a ještě se neprobrali čerství operátoři. Po vystřídání jsme polapili několik DL stanic a udělali jsme naše letošní nejdelší spojení (725km) i italskou stanicí I5PVA/6.
S přibývajícím časem ubývalo na pásmu stanic s nimiž by jsme neměli spojení, tak jsme začali lovit v šumu a ve chvílích kdy nevysílaly silné stanice na vedlejších kmitočtech jsme pokoušeli štěstí se slabými vzdálenými stanicemi. Nutno dodat že jsem se často divil, že nás protistanice pobrala s našimi pouhými 25W výkonu mezi kilovatovými závodníky.

Po poledni za námi přijel na motocyklu Vojta, obávajíce se že nás už na kótě nezastihne. Za nedlouho už bylo jeho svěží hlas slyšet nejen na pásmu, ale nejspíš i v obci pod kopcem.
Dvě hodinky před koncem Contestu se nám vybil ne zcela nabitý 60Ah akumulátor napájející notebook, na tuhle situaci jsme byli připravni a tak jsem zbytek závodu dojeli z menší 18Ah gelovky, co vozíme na Provozní aktivy.

Naštěstí nám nazapršelo, jen bylo chladněji než jsme zvyklí, ale i tak jsme si závod užili. Jen škoda že nás nebylo víc.
Výsledek závodu byl lepší než loni: celkem 37906km, 169 spojení, 224km/QSO. 
83xOK     21xDL    19xOM    11xOE     9xS5     7xHG     7xSP
5x9A       2xI         1xHB      1xT9       1xUR     1xYO     1xYU

-Česťa 2CME-

Přílohy k článku

 19c84e7e3b.xls • xls [99 kB]

Zveřejnil: 08. 09. 2007   Čestmír Mílek « Zpět