Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Provozní aktiv v červnu
V červnu jsme se někteří na provozní aktiv vydali již v pátek. Dle plánu jsme v pátek večer navštívili slavnosti v Pohořelicích a krátce před půlnocí se přesunuli na plánované místo pobytu, tedy na chatu a k ní přiléhající zahradu v Silůvkách. Samotný provozní aktiv se vysílal z asi 3km vzdáleného Hlinského kopce (460m, JN89FC).

Protože průběh sobotního dne s  činností radioklubu příliš nesouvisí zmíním jen to že osvědčená pracovní skupina TSF & VBK (Tomáš a Vojta) byli t ak ochotní a pomohli mě s nátěrem chaty, za což jim patří veliký dík. Po natření chaty se konal menší výlet do okolí.

Provozně-aktivní neděle začala příjezdem posil - Járy a Jury.
Protože se rádi vracíme ke starým tradicím, vyrazili jsme na kopec pěšky s vysílacím náčiním na zádech případně v rukách. Některé členy naší výpravy trochu překvapilo, že cesta vede z kopce, což se záhy změnilo a dále už nebylo pochyb, že se jde na kopec. 
Vysílací pracoviště jsme usatnovili cca 500m od rozhledny, aby jsme se vzájemně neobtěžovali s turisty.
Vybudování vysílacího zázemí proběhlo opět bez obtíží. Problémy se sesypaly až 3 minuty před začátkem závodu, když jsem chtěl zapnout notebook. Nešlo to přesto, že LEDka na měniči indikovala provoz. Pro podobné případy s sebou vozíme multimetr, takže neměl být problém závadu odhalit. Ale byl! Multimetr bohužel asi vlivem přepravy byl přechováván v zapnutém stavu, takže baterie byla KO. Nezbylo tedy než komfort deníku v notebooku pro tentokrát vyměnit za méně pohodlný avšak tradicionalistický způsob vedení papírového deníku s dablovačkou. Nakonec to nebylo tak špatné, protože tentokrát jsme se všem dublovým spojením vyhli,což se s notebookem ne vždy podařilo.
Průběh závodu nebyl nijak zvláštní, jen mě trochu překvapila vyšší koncentrace a dobrá slyšitelnost 9A stanic. Zato tentokrát v deníku zcela chyběly DL, SP a HA/HG prefixy.
Ke konci aktivu k nám dorazili ještě Hugo s Lenkou konstatujíce, že nás není vůbec vidět, ani z rozhledny.

Celkem jsme v tomto provozním aktivu udělali 60 spojení za 2301 bodů (177 b x 13 násobičů), z toho 6x9A a 13xOM zbytek OK. Naše nejdelší spojení bylo uskutečněno s 478km vzdálenou stanicí 9A3ASF (JN65UF). Bodově to byl pro nás zcela průměrný provozní aktiv, ale užili jsme si ho a to je hlavní.
Zveřejnil: 20. 06. 2007   Čestmír Mílek « Zpět