Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Květnový provozní aktiv
Po dubnové vynechávce, kterou zapříčinilo zaneprázdnění valné části aktivně vysílajících členů radioklubu, jsme se rozhodli opět si zajet na kopec a přispět trochou dvoumetrového vlnění do elektromagnetického smogu Brna. Za původce šíření vlnění jsme tentokrát nezvolili žádný z kopců vysočiny, ale  spokojili jsme se s nám dobře známým Urbanovým Kopcem (334 m n. m., JN89GD) u Ostopovic.

Na vysílání jsme se vypravili v trochu netradiční sestavě: Tomáš, Mamutík, já (Česťa) a nová tvář mezi námi Kuba S, tedy ne neznámá tvář, ale vysílat s námi byl poprvé. Pro ty kteří již shlédli fotogalerii asi není nutno dodávat, že Kuba je mezi námi nejmladší a vkládáme do něj proto velké naděje.

Počasí nám, oproti vývoji v předcházejícím týdnu, dopřálo vysílání v letním formátu, však nakoukněte do fotogalerie jestli jste to ještě pořád neudělali.
Od chvíle co jsme dorazili na vrchol kopce, se nám slunce ukazovalo v plné síle a to se do konce závodu nezměnilo. Rozhled z kopce možná právě proto za moc nestál, byl zkreslen šedavým oparem, což ještě umocňovalo již tak dost nepěkný pohled na betonovou džungli malého velkoměsta.

Závod samotný jsme zpočátku s Tomem pojali dost sportovně a dělali jsme jedno spojení za druhým. Nový operátor Kuba se zatím rozkoukával v provozu a sbíral první zkušenosti. Po dvacátém spojení přišlo střídání, k TRX usedl Mamutík, a místo u notebooku obsadil Kuba. Po kratším zacvičení, zapisování do deníku Kuba docela zvládl. Bez drobných začátečnických chyb jsme se samozřejmě neobešli, ale od toho jsme byli okolo my osatní a korigovali jsme je. Nutno uznat  že chyby v deníku jsme ztropili i my s Tomem tak, že jsme udělali spojení s jistou stanicí dvakrát, aniž bychom si toho všimli (jednou  zapsána jako OK1... a později jako OK2...). Až se Mamutík s Kubou pukusili toto spojení navázat potřetí, upozornila nás  tato protistanice, že už se máme a dokonce hned dvakrát.

Urbanův kopec se svými 334 metry nadmořské výšky se nemůže rovnat tisícimetrovým velikánům, a tak v poslední hodince provozního aktivu, se zdálo, že už máme vychytané všechny stanice. Tak jsme zkusili výzvu, moc odezev nepořicházelo, ale byla to příležitost pro Kubu dostat se k mikrofonu. Většina protistanic pochopila, že máme u mikrofonu zatím nezkušeného operátora a tak jim nevadil nejistý projev ani hlas nápovědy v pozadí.

Suma sumárum Urbanův kopec předvedl jeho zcela standardní výkon 44 spojení s dvanácti násobiči za celkem 1464 bodů ve složení 1xMaďarsko, 1xChorvatsko, 1xSlovinsko a zbytek OK a OM stanice. K tomu se nám snad podařilo získat dalšího člena do naší vysílací skupiny.
Zveřejnil: 20. 05. 2007   Čestmír Mílek « Zpět