Hlavní menu
O nás
Vyhledávání
Admin
  Radioklub OK2KUB  > Zápisky z akcí > Celý článek

 Provozní aktiv z kopce u Braníškova
Na únorový provozní aktiv jsme se vydali ve složení Zuzka, Vojta, Česťa naVojtou předem vyhlídnutý kopec (JN89DH) nedaleko Braníškova. Nadmořská výška 520m slibovala lepší výsledky než na které jsme byli za poslední dva měsíce zvyklí z Urbanova kopce (334m). Simulace pokrytí v programu RadioMobile také vypadaly slibně.

Únorově třetinedělní počasí nijak neodporovalo průběhu letošní zimy, takže dostat se na kopec byla hračka, kus po polní cestě a kousek lesem. Počasí v okolí kóty se dost lišilo od počasí ráno v Brně, zatímco v Brně skoro svítilo slunce, tady byl jakýsi opar a k tomu se ještě přidával dost silný a studený vítr. Právě kvůli němu jsme neobsadili přímo vrchol kopce, ale pracoviště jsme umístili na mýtince kousek pod ním.

Stavba antény se tentokrát obešla bez újmy na staně techniky i osazenstva a po její stavbě ještě následovalo natažení plachty mezi stromy, aby na vysílajícího i zapisujícího nefoukalo.
Závod začal velmi slušně, během prvních pár minut jsme měli 15 spojení s  vcelku slušným bodovým ohodnocením 3-4b za kus. První půlka závodu probíhala poměrně dobře. Kolem 11 . hodiny za námi dorazil s vařičem Mamutík.

Toto byl pro závod důležitý mezník. Ne že by za to Mamutík mohl ale druhá půle aktivu byla utrpení. Najít v éteru stanici, se kterou bychom neměli spojení bylo nemožné. Na výzvu taky moc reakcí nepřicházelo, až v jedné chvíli přišla hotová smršť  10 spojení za 9 minut. Ta ale záhy pominula a my už jsme neměli s kým spojení udělat. Poslední půlhodinu jsme už jen tak brouzdali na vlnách, možná už jen pro pocit, že jsme vydrželi až do konce.

Celkový výsledek je 51 spojení, 1463 bodů. Tento kopec se ukázal ještě horší než Skalky (735m JN89JL), ale těžko to svádět na kopec možná nebyly podmínky, uvidíme jak dopadli ostatní.
Zveřejnil: 21. 02. 2007   Čestmír Mílek « Zpět